سومین سمپوزیوم تازه های قلب و عروق با حضور اساتید بین المللی  به طور با شکوهی در بیمارستان تخصصی قلب کوثر در شهر شیراز برگزار گردید. بنده  نیز در این همایش در مورد تازه های احیاء قلبی- ریوی مطلبی را ارایه دادم که دوستان وعلاقه مندان می توانند فایل این سخنرانی را دانلود کنند .

 

 CPCR UPDATES

 در ضمن در این همایش با حضور پروفسور موحد از آریزونا مبحث جالبی تحت عنوان احیاء فقط توسط انجام ماساژ  قلبی پیوسته و بدون وقفه  Only chest compressin CPR  بدون انجام تنفس دهان به دهان برای قربانیان ایست قلبی در خارج از بیمارستان با علت قلبی توسط شاهدان  آموزش دیده و یا آموزش ندیده مطرح گردید. این موضوع به صورت یک دستورالعمل توسط انجمن قلب آمریکا مورد تایید قرار گرفته و منتشر شده است که شما می توانید مقاله مربوط به آن را دانلود کنید.

American heart association hands only (chest  only )copmpression CPR

 جالب است بدانید که انجمن احیاء اروپا علارغم دستورالعمل انجمن قلب آمریکا تحقیقات و شواهد موجود برای تغییر این دستورالعمل را ناکافی دانسته و بیانیه ای در این مورد منتشر کرده است که بهتر است تا سال ۲۰۱۰ و انجام تحقیقات بیشتر این تغییر اعمال نگردد. فایل مربوط به این بیانیه را نیز دانلود کنید.

European resuscitation council statement  

 

عکس یادگاری با پروفسور موحد

در این تصویر نیز دکتر موحد برای حاضرین در گارگاه آموزشی احیاء قلبی- ریوی روش انجام ماساژ پیوسته قلبی را بر روی مانکن نشان می دهد.

 

+ نوشته شده توسط امیر سالاری در یکشنبه هشتم اردیبهشت ۱۳۸۷ و ساعت 15:48 |


Powered By
BLOGFA.COM